Podłogi nowej generacji LVT – Czym są ? Co oznacza skrót ? Gdzie się je stosuje?

Kategoria: Blog

flex3

Podłogi nowej generacji LVT – Czym są ? Co oznacza skrót ? Gdzie się je stosuje?

Drewno i gres na podłodze nadal są w modzie ale na rynku pojawiają się produkty LVT  / podłogi winylowe / – należy  zapoznać się z tym oznaczeniem . Czesto w galeriach  handlowych, bankach, salach  tanecznych i sklepach, nadal króluje na podłodze drewno i gres. Ale czy na pewno? Na pierwszy rzut oka na pewno tak, jednak znawcy tematu potrafią (choć z coraz większym trudem) wykryć co tak naprawde lezy na podłodze !!! To nie gres, to nie drewno, to LVT!!! Przyznam ,że niejednokrotnie musialem podrapać strukturę podłogi gdyz nie do końca byłem pewny  jaki  rodzaj  , gatunek podogi jest położony .

Dlaczego coraz częściej zaczyna się je stosować?  Powiemy  to później.

Co to jest LVT? Luxury Vinyl Tiles,  w najprostszym  tłumaczeniu luksusowe płytki winylowe.   Ich rozpoznawalność wśród inwestorów jest bardzo mała. Mają jedno zadanie – udawać że nie są tym, czym są oraz przy tym ładnie i estetycznie, a czasem efektownie wyglądać. Pokrótce są to sztywne płytki, w różnych rozmiarach i kształtach. Gdy udają drewno, mają rozmiar i kształt desek,paneli. Gdy udają gres czy kamień, często są prostokątne lub kwadratowe.
Zastosowanie ; mozemy je zastosować niemalze wszedzie , a co to oznacza ?
na podłodze w wersji glue down , czyli przyklejonej do podłogi lub na plywająco . Mozemy nimi wykleić ścianę lub powierzchnie jak np. sufit, slupy konstrukcyje , obkleić blaty,elementy mebli a nawet schody . Dzieki różnorodności kolorów i wzorów LVT jest to technologią dającą wręcz nieograniczone możliwości zastosowania w aranżacji wnętrz . Na szcególna uwage zasluguje bardzo rozbudowana oferta wzornicza , lidera na rynku LVT , firma Floover.

Dzięki swojej budowie są wyjątkowo trwałe i estetyczne, a co najważniejsze – łatwo je utrzymać w czystości. Są odporne na zabrudzenia, intensywny ruch oraz meble na kółkach. Codzienne i okresowe czyszczenie nie nastręcza większych trudności i jest tanie.

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety LVT, mogę stwierdzić, iż wróżę  im dobrą przyszłość. Będziemy je spotykać coraz częściej.
Gorąco zapraszamy do odwiedzenia Naszych salonów przy ul.Jagiellońskiej 70 w Bydgoszczy , gdzie możecie Państwo zapoznać się z właściwościami podłóg LVT , różnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz przebogatą paletą kolorystyczna i wzornicza . Floover, Contesse,Wicanders, M FLOR, Tajima to wiodace marki szybko rozwijającym się rynku podłóg LVT , które mamy w swojej ofercie .