Drzwi wewnętrzne – jak wybrać?

Kategoria: Blog

Drzwi wewnętrzne

Kiedy dochodzi do wyboru drzwi, możemy dostać zawrotu głowy – propozycji na rynku jest bowiem mnóstwo! Do czego je dopasowywać?

  • Do koloru ścian – mogą się z nimi zlewać lub zdecydowanie odcinać się od nich zupełnie innym kolorem lub wzorem.
  • Do rodzaju podłóg – idealnie jeśli drzwi są w kolorze podłogi, jednak trudno o taką sytuację, ponieważ jest bardzo wiele odcieni drewna i laminatów.
  • Do funkcji pomieszczeń, które mają rozdzielać. W pomieszczeniach, które mają zapewnić intymność i dyskrecję – wybierzmy drzwi lite, do łazienek mogą być z niewielkim matowym przeszkleniem, do garażu, spiżarni czy innych pomieszczeń gospodarskich powinny być przede wszystkim szczelne i dobrze izolowane, do przestrzeni dziennej można zastanowić się nad drzwiami z przeszkleniami, które będą przepuszczać światło.

W ofercie producentów mamy do wyboru przeróżne kolory drzwi. Najczęściej są to okleiny drewnopodobne, ale równie modne są drzwi białe – całkowicie uniwersalne i dobrze wyglądające przy każdym wystroju wnętrza. Dla osób lubiących szczyptę szaleństwa są też drzwi w okleinach kolorowych. Decydując się na kolorowe drzwi, przemyślmy dobrze wygląd całego pomieszczenia, aby potem nie żałować swojej decyzji.

W małych pomieszczeniach, w których nie dałoby się całkowicie otworzyć skrzydła drzwi uchylnych, świetnie sprawdzają się drzwi przesuwne.

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się drzwi z ukrytą ościeżnicą. To rozwiązanie bardzo nowoczesne i intrygujące. Cała ościeżnica schowana jest w ścianie, dzięki temu skrzydło drzwi tworzy z nią jedną gładką płaszczyznę. Jeśli pokryjemy takie drzwi tą samą tapetą, farbą bądź okleiną, możemy je całkowicie ukryć w ścianie. Przestaną się w ogóle odznaczać w naszej aranżacji. Mogą być w innych niż ściana kolorach, ale dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu zawsze nadadzą wnętrzu lekkości i nowoczesności.

Jeśli nie jesteś jeszcze zdecydowany na rodzaj drzwi, najlepiej pojedź do salonu, gdzie na ekspozycjach będziesz mógł zobaczyć wszystkie dostępne rozwiązania. To na pewno ułatwi podjęcie decyzji!