Najnowsze wpisy

Drzwi z przeszkleniami
Blog

Drzwi wewnętrzne. Z przeszkleniami czy bez?

Urządzając nowe mieszkanie często zastanawiamy się, jakie drzwi wewnętrzne do niego wybrać. Drzwi powinny pasować stylem do aranżacji wnętrza. Do nowoczesnych, skandynawskich i minimalistycznych drzwi pasują drzwi dość proste i bezpretensjonalne. Nie powinny mieć zdobień, a w każdym razie nie za dużo. Natomiast na przykład we wnętrzach tradycyjnych drzwi powinny być „przytulne” i oddawać klimat...

Czytaj dalej ›

Tarasy wewnętrzne
Blog

Ogromne możliwości aranżacji tarasu wewnętrznego

Tarasy wewnętrzne są coraz chętniej planowane w nowo budowanych domach w Polsce. I nic w tym dziwnego: nasz klimat nie pozwala na przesiadywanie z lampką wina na świeżym powietrzu co wieczór przez cały rok. Pomysłów na aranżację tarasu jest chyba tyle, ile osób, które je budują. Dlaczego taras wewnętrzny ma tyle opcji aranżacji? Sprawdźmy.

Czytaj dalej ›

drzwi przesuwne
Blog

Sekretne drzwi. Ukryta ościeżnica

Osoby, które są na etapie urządzania swojego nowego mieszkania lub po prostu interesują się trendami w aranżacji wnętrz, na pewno spotkały się z pojęciem drzwi z ukrytą ościeżnicą. Wydawać by się mogło, że ukrywanie ościeżnicy od drzwi nie ma kompletnie sensu. Jednak to rozwiązanie jest chętnie stosowane w nowoczesnych wnętrzach, a także… na małych metrażach.

Czytaj dalej ›

podłoga
Blog

Podłoga w pokoju dziennym. Kamień czy drewno?

Osoby budujące swój nowy dom lub przeprowadzające remont mieszkania często wahają się, co położyć na podłodze w pokoju dziennym. Obecnie dwa najbardziej popularne rozwiązania to podłoga kamienna lub drewniana, gdzie każda z nich występuje w wielu różnych odmianach. Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety. Przyjrzyjmy się im bliżej. Kamień O podłodze kamienne mówi...

Czytaj dalej ›

drzwi przesuwane
Blog

Zalety i wady drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne są bardzo często stosowanym rozwiązaniem w polskich domach. Nic dziwnego – pozwalają one na zaoszczędzenie miejsca w mieszkaniu i zamontowaniu drzwi tam, gdzie osadzenie zwykłych drzwi nie byłoby możliwe. Drzwi przesuwne maja jednak również kilka wad. Przyjrzyjmy się temu systemowi bliżej.

Czytaj dalej ›

Nowoczesna sztukateria
Blog

Sztukateria. Cały czas w modzie?

Wydawać by się mogło, że sztukateria to relikt przeszłości i dziś już rzadko kto o niej pamięta. Kojarzy się ona z bogato zdobionymi wnętrzami, a współczesne trendy to raczej minimalizm, przestronność i surowość. Jednak projektanci chętnie sięgają po tego typu ozdoby. Przy umiejętnej aranżacji wnętrza dodają one pomieszczeniom szyku i smaku.

Czytaj dalej ›

wyborze drzwi wewnętrzne
Blog

Jak wybrać drzwi wewnętrzne do mieszkania?

do tego zadania profesjonalnego projektanta i urządza swoje lokum zgodnie ze stworzonym przez niego projektem. Jednak dla pozostałych urządzanie na własna rękę jest na tyle przyjemne, że spędzają godziny w Internecie i sklepach budowalnych na szukaniu ciekawych rozwiązań i pomysłów. Jednym z częstych dylematów takich osób jest to, jakie drzwi wewnętrzne powinni wybrać.

Czytaj dalej ›

listwa
Blog

Niedoceniany detal. Listwy przypodłogowe

Gdy planujemy urządzanie mieszkania lub domu, listwy przypodłogowe z reguły są ostatnią rzeczą o jakiej myślimy. Zaczynamy szukać ich dopiero wtedy, gdy kończymy kłaść podłogę i znienacka zdajemy sobie sprawę, że czegoś brakuje. Wtedy nagle zaczynamy zauważać, że chociaż listwy podłogowe wydają się być zupełnie nieistotne, mają ogromny wpływ na aranżację wnętrza i ochronę podłogi oraz ścian.

Czytaj dalej ›

klamki do nowych drzwi
Blog

Trudny wybór klamek do drzwi

Gdy urządzamy swoje wymarzone mieszkanie chcemy, aby wszystko w nim wyglądało dokładnie tak, jak to sobie zaplanowaliśmy. Dokładnie dobieramy nawet takie detale, jak uchwyty do szafek kuchennych i klamki. Wybór tych ostatnich może przyprawić o zawrót głowy. W dzisiejszych czasach oferta sklepów nie ogranicza się do najprostszych modeli, ale można kupić prawdziwe małe dzieła sztuki. Czym kierować się przy wyborze klamek?

Czytaj dalej ›